Министерството на финансите плаща 3,7 млн. лв. на БТВ, Нова тв, БНТ и БНР за реклама на еврото

Договор между Министерството на финансите и "БТВ Медиа Груп" за "закупуване на рекламно време" за "повишаване на информираността на гражданите за присъединяването на България към еврозоната", източник: Агенция за обществени поръчки

Министерството на финансите е сключило договори с националните телевизии БНТ, БТВ и Нова телевизия, както и с Българското национално радио за излъчване на рекламни видеа и аудиоклипове за влизането ни в еврозоната. Общата стойност на договорите е 3,7 милиона лева без ДДС, показа проверка на Обективно.БГ в Агенцията за обществени поръчки. Договорите, публикувани в регистъра на обществените поръчки, са с продължителност от 14 месеца за телевизиите и 12 месеца за БНР.

Сумата е част от отпуснатите 10 милиона лева за Комуникационна кампания за приемане на еврото с Постановление № 480 на Министерския съвет от 2022 г.

Източник: Държавен вестник

Договори с националните медии

Министерството на финансите е обявило поръчки за „закупуване на програмно време за излъчване на информационни клипове в изпълнение на Комуникационната стратегия за информация и публичност на присъединяването на България към еврозоната“ и е сключило 5 договора със следните медии:

– Нова телевизия – за сумата от 1 199 828,55 лв. без ДДС за срок от 15 април т.г до 15 юни догодина

Продуктите ще бъдат излъчени минимум 694 пъти, от които 282 броя платени и 412 броя бонусни излъчвания, без заплащане, пише в договора между министерството на финансите и Нова телевизия, показа проверка на Обективно.БГ в регистъра на обществените поръчки.

– БТВ Медиа Груп – за сумата от 1 168 585,36 лв. без ДДС за срок от 7 април т.г до 7 юни 2026 г.

Продуктите ще бъдат излъчени минимум 1092 пъти, от които 660 броя платени и 432 броя бонусни излъчвания, без заплащане, пише в договора на финансовото министерство с БТВ.

– БНТ – за сумата от999 990,03 лева без ДДС за срок от 4 април т.г. до 4 юни 2026 г.

Продуктите ще бъдат излъчени минимум 1541 пъти, 20 бр. в най-гледаното време, остойностени по 200 лв. без ДДС за информационни клипове с продължителност до 32 секунди, и 50 безплатни излъчвания в най-гледаното време, пише в документите на договора с БНТ.

– Българско национално радио (БНР) – за сумата от 299 999,93 Лева без ДДС за срок от 9 април т.г. до 9 април 2026 г.

Продуктите ще бъдат излъчени минимум 23 631 пъти, от които 2495 в ефира на радио „Хоризонт“ и 21 136 пъти в ефира на регионалните радиопрограми на БНР, според сключения договор.

– „Радиокомпания Си.Джей” ООД, която управлява „БТВ радио груп“ – за 40 000 лв. без ДДС по договор, подписан на 11 април 2023 г.

Общата сума по тези договори е приблизително 3,7 милиона лева без ДДС.

Други обществени поръчки, които са обявени от Министерството на финансите и по които предстои да бъдат сключени договори след класиране на участниците в конкурса, са за следните суми:

– 1,1 милиона лева без ДДС за „Изработване и доставка на печатни информационни материали и сувенирни продукти за реализиране на комуникационната кампания за осигуряване на информираност и публичност на процеса по присъединяване на Република България към еврозоната“

– 1,46 милиона лева без ДДС за „Предоставяне на услуги, свързани с организиране на събития за нуждите на Комуникационната стратегия за информация и публичност на присъединяването на България към еврозоната“

800 000 лева без ДДС за „Изработване на аудио-визуални информационни клипове за разпространение в телевизионни и радио канали и дигиталното пространство за разясняване на процеса по присъединяването на България към Еврозоната“.

Тези обществени поръчки са част само от първата фаза на Комуникационната стратегия на Министерството на финансите и БНБ, според отговор до парламента на финансовия министър Теменужка Петкова.

Втората фаза e интензивният период, който ще продължи до 1 месец след въвеждането на еврото. Той ще обхване възможно най-голям брой канали за комуникация, както е предвидено в приетата и съгласувана от Европейската комисия Комуникационна стратегия. Това са както класическите информационни подходи за комуникация, така и най-новите и съвременни комуникационни канали:

– Печатни и онлайн медии;

– Електронни медии – телевизии и радио;

– Социални мрежи и дигитално пространство;

– Събития в цялата страна;

– Външна и вътрешна реклама.

Фокусът на последната Трета фаза, която е един месец след въвеждането на еврото до 12 месеца след това , е върху защитата на интересите на потребителите, оценяването на процеса на въвеждането на еврото и провеждането на заключителни обществени проучвания за новата валута.

След вече подаденото искане на извънредни конвергентни доклади Министерството на финансите е в етап на обявяване на поредица от обществени поръчки за избор на изпълнители по различните дейности в изпълнение на Комуникационната стратегия. Съвместно с БНБ планираните дейности ще осигурят възможността за подробно разясняване и информиране на обществеността на място в близо 100 населени места в страната.

Предвидено е тази дейност от кампанията да се реализира с партньорството на Националното сдружение на общините, кметове, областни управители, народни представители, Икономическия и социален съвет към Народното събрание, синдикални, работодателски и браншови организации, „Български пощи“, Асоциация на банките в България, пише в отговор на парламентарно питане Теменужка Петкова.

Министерството на финансите е сключило договор за 316 660 лева без ДДС и с „Алфа Рисърч“ ООД с предмет: „Изследване на нагласите на обществото и предизвикателствата пред обществеността и бизнеса по повод присъединяването на България към еврозоната“. Срокът на изпълнение на обществената поръчка е две години – от 18 март тази година до 18 март 2027 г.

Related posts

Тоя неграмотник виждал ли е какво са направили казахите с държавата си?

ГДБОП предупреждава за фишинг измами от името на БНТ

ИСКАТЕ ЛИ ДА СТЕ КОКОШКИ ПОД НАЕМ?

Този уебсайт използва бисквитки, за да подобри вашето изживяване. Ще приемем, че сте съгласни с това, но можете да се откажете, ако желаете. Прочети повече